اخبار

یاوری: آموزش در جوار کارخانجات را با جدیت پیگیری می کنیم

یاوری: آموزش در جوار کارخانجات را با جدیت پیگیری می کنیم
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی و رصد، پیگیری ، بررسی و رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار یکی از اولویت ها، فعالیت ها و اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای  پیگیری مصوبات سفر مقام عالی وزارت به شهرستان زاوه در رابطه با مشکلات کوره پز خانه های شهرستان گفت: باید در این راستا نوآوری و اصلاح ساختار صورت پذیرد . در این صورت ما می توانیم به جهت نوسازی، بازسازی و یا جا به جایی این صنایع در مدت ایام اصلاح ساختار از محل منابع بیمه بیکاری کمک و حمایت نماییم.

وی افزود: برای صیانت از نیروی کار، کارفرمایان، سرمایه گذاران و حفظ حیات بنگاه های اقتصادی و پایداری تولید و تثبیت اشتغال ، رسیدگی حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی ضروری است.

یاوری تصریح کرد: کارفرمایان و سرمایه گذارانی که بخواهند هر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید و جابجایی کارگاه و ماشین آلات به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت صورت داده و اصلاح ساختار انجام دهند کارگران آنان در طول مدت زمان تغییر اقتصادی با مصوبه شورایعالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند.
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در بحث آموزش های فنی و حرفه ای بحث آموزش در جوار کارخانجات را نیز با جدیت پیگیری خواهیم کرد و باید از ظرفیت های قانونی پیش رو بهره برد .
گفتنی است این جلسه با حضور دکتر باستانی نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس، سنجری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مهندس نظام خیر آبادی مدیر کل تامین اجتماعی استان ، رحیمی مدیر کل فنی و حرفه ای استان ، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت ، کریمی سرپرست فرمانداری زاوه ، شهردار و اعضاء شورای شهر ، نمایندگان کارگران و کارفرمایان ، تعدادی از نمایندگان کوره پز خانه های شهرستان و دیگر مسئولین در فرمانداری شهرستان زاوه برگزار شد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید