اخبار

اقدامات پیشگیرانه از انتقال ویروس کرونا در جامعه کارگری تشریح شد

اقدامات پیشگیرانه از انتقال ویروس کرونا در جامعه کارگری تشریح شد
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامتی جامعه گیرنده خدمات از حوزه روابط کار را تشریح کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در تشریح اقدامات انجام شده اظهار کرد: طی مکاتبه انجام شده با واحدهای اجرایی، حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیکاری که بعضاً توسط کاریابی ها و ادارات اجرایی صورت می گرفت متوقف و مقرر شد تا پایان سال به صورت سنتی (امضا ) و با برنامه ریزی و تصمیم توسط مدیران کل اجرایی و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت گیرد.
وی ادامه داد: کلیه جلسات مجامع اهم از تشکل های کارگری و کارفرمایی تا بیستم فروردین متوقف شد.
شاکرمی همچنین بیان کرد: تشکیل جلسات رسیدگی هیئت های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه مورخ 10/12/98 به مدت یک هفته متوقف شد که در صورت استمرار این توقف متعاقباً اعلام خواهد شد .
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: از تاریخ 10 اسفند 98با هماهنگی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت ، دستورالعملی برای نحوه انجام بازرسی کار و بهداشت ویژه شرایط موجود و هرگونه تغییر ساعات کار کارگران اعلام شد.
شاکرمی افزود: کلیه کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی تا بیستم اسفند ماه سال جاری تعطیل اعلام شد.
وی ادامه داد: همچنین در راستای تامین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان کار استانها و تشدید نظارت بر کارگاههای کشور، ترتیبی اتخاذ شد تا وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کارفرمایان ابلاغ شد و در صورت اشاعه ویروس مذکور در سطح استان و لزوم کاهش ساعات کار کارگران در محیط کار و یا احساس ضرورت تغییر در زمان شیفت کاری آنان به عنوان اقدام پیشگیرانه و کاهش مواجهه کارگران، با هماهنگی کمیسیون کارگری و شورای تامین استان موضوع را بررسی، و در مرحله اول با توافق کارگر و کارفرما و در مرحله بعد با تصویب شورای تامین استان اقدامات لازم بعمل آید.
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید