اخبار

هفتمین جلسه هم اندیشی با حضور جناب آقای دکتر سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون

هفتمین جلسه هم اندیشی با حضور جناب آقای دکتر سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون

هفتمین جلسه هم اندیشی با حضور جناب آقای دکتر سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون ، جناب آقای فتاحی مدیر اعتبارات و سرمایه گذاری ، جناب آقای یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، معاونین و روسا و همکاران این اداره کل در روز شنبه 94/4/20 در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی برگزار شد.

در ابتدا آقای یاوری ضمن ارائه عناوین و مباحث قابل طرح در جلسه درخصوص واحدهای مشکل دار و تعاونی ها اعلام نمودند که در حال حاضر حدود 180 هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داریم که باتوجه به محدودیت منابع صندوق برای پرداخت مقرری وفق تبصره یک ماده 9 می بایست تسهیلاتی دراختیار اشتغال مجدد مقرری بگیران تخصیص داده شود.

در ادامه آقای دکتر سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون به ذکر توضیحاتی درخصوص معرفی بانک و فعالیت و عملکرد بانک پرداختند.در ادامه توضیح دادند باتوجه به محدودیت اساسنامه بانک 70% تسهیلات به بخش تعاون اختصاص دارد و در واقع بخش عمده سبد تسهیلات به فعالان در بخش تعاون (حقیقی، حقوقی) یا عضو تعاون پرداخت می شود. ازویژگی های دیگر این بانک تخصیص تسهیلات به بنگاههای خرد و کوچک و غیرکلان هست و اکثر مشتریان بانک، واحدهای تعاونی و بنگاههای کوچک و متوسط هستند، همچنین اولویت اول بانک تسهیلات سرمایه در گردش و تأمین نقدینگی واحدها، اولویت دوم تکمیل طرحهای نیمه تمام و اولویت آخر پرداخت تسهیلات به طرحهای ایجادی و سرمایه ثابت سرمایه گذارانی است که مجوز فعالیت دریافت نموده و آماده برای شروع کسب و کار می باشد، تخصیص می یابد.

در پایان پرسش و پاسخ از مدعوین جلسه صورت پذیرفت و پیشنهاد گردید اشتغال مجدد مقرری بگیران از طریق بانک توسعه تعاون و این اداره کل مورد بررسی قرار گیرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید