اخبار

جلسه هم اندیشی بیمه بیکاری - استان تهران

جلسه هم اندیشی بیمه بیکاری - استان تهران

جلسه هم اندیشی بیمه بیکاری  اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در روز دوشنبه مورخ 21/10/94 ساعت9 صبح ، مشتکل از مدیر کل ، مدیران ستادی و اجرایی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، میر کل فنی و حرفه ای استان تهران ،مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران و مسئولین اداره کل شرق و شهرستان های تهران به همراه مدیر کل ، معاون و مسئولین مرتبط حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل گردید.

ابتدای جلسه با سخنرانی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان آقای لطفی نژاد پیرامون اجرای بیمه بیکاری و معضلات آموزش های فنی و حرفه ای و شعبات تأمین اجتماعی استان مطرح شد.

در ادامه آقای خان پور مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران گزارشی در خصوص وظایف ذاتی سازمان فنی و حرفه ای کشور بیان نموده و در ادامه اشاره به وجود پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای که از طریق آن می توان دسترسی به برنامه های آموزشی ، گواهینامه ها و وضعیت حضور و غیاب دانش آموختگان را بیان نمود. وی همچنین با بیان اینکه در سطح استان تهران تعداد 2300 مرکز آزاد و تنها 30 مرکز دولتی فنی و حرفه ای قرار دارد از مسئولین ذیربط در خواست نمود شرایطی مهیا گردد تا بتوان مقرری بگیران بیمه بیکاری را به مراکز آزاد فنی و حرفه ای اعزام  و با ارائه آموزش رشته های مورد نیاز بازار کار و متناسب درخواست بازار کار و تنوع مراکز بتوان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

در ادامه خانم حیدری مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران در خصوص وضعیت بیمه بیکاری و استفاده من غیر حق برخی از افراد از این حمایت موضوعاتی را تشریع و مسئولین ادارات کل شرق و شهرستانهای تهران بزرگ نیز مواردی را مطرح نمودند.

در ادامه آقای یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیران و کارشناسان اجرایی در خصوص اجرای مطلوب قانون بیمه بیکاری خواستار ارتباط و وحدت هر چه بیشتر بین دستگاه های مجری بیمه بیکاری در سطح استان شدند .

درپایان ، جلسه پرسش و پاسخ توسط کارشناسان و مسئولین مرتبط انجام و جلسه رأس ساعت 12 به پایان رسید.

۲۲ دی ۱۳۹۴ ۱۵:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید