اخبار

کارگران پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال

کارگران پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار خبر داد: کارگران بیکار شده پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال قرار می گیرند....

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار خبر داد: کارگران بیکار شده پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار، کریم یاوری گفت: کارگران بیکار شده پلاسکو در اولویت معرفی برای اشتغال قرار می گیرند و مقرری بیمه بیکاری کارگران بیمه شده ساختمان پلاسکو با معرفی واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود. 
این مقام مسئول در وزارت کار اظهار کرد: حسب دستور شخص وزیر ، کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که در ساختمان پلاسکو شاغل بودند در سریع ترین زمان ممکن تحت پوشش و حمایت «مقرری بیمه بیکاری» قرار می گیرند. 
وی تاکید کرد: در صورتی که سابقه کارگران بیمه شده ساختمان پلاسکو حتی از ۶ ماه هم کمتر باشد مطابق به کارگران دارای ۶ ماه سابقه، از مزایای دریافت مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد. 
یاوری افزود: واحد های تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، خارج از نوبت و حتی در غیر وقت اداری آماده پاسخگویی به کارگران ساختمان پلاسکو هستند. 
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری از کارفرمایان و کارآفرینان خواست ضمن بیمه کردن نیروی کاری خود، حق بیمه بیکاری کارگران را که مبلغ آن ۳ درصد مبالغ پرداختی به آنهاست ، برای استفاده در ایامی که کارگر بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند، پرداخت کنند. 
وی همچنین گفت: بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مثل زلزله، جنگ و آتش سوزی و ... بیکار می شوند با معرفی واحد های تعاون، کار و رفاه اجتماعی از «مقرری بیمه بیکاری» استفاده می کنند.

۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید