اخبار

سفر جناب آقای کریم یاوری به استان خراسان شمالی در رابطه با کارگاه آموزشی بیمه بیکاری

سفر جناب آقای کریم یاوری به استان خراسان شمالی در رابطه با کارگاه آموزشی بیمه بیکاری
مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت متبوع از تحت پوشش قرار گرفتن حدود 220 هزار نفر
   حدود 220 هزار نفر در کشور تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت متبوع از تحت پوشش قرار گرفتن حدود 220 هزار نفر از کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده اند و در سطح کشور زیر چتر حمایت بوده و از بیمه بیکاری بهره می برند خبر داد.

جناب آقای کریم یاوری ظهر امروز در کارگاه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری که در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: چتر حمایت اجتماعی از کارگران بیکار شده، گسترده‌تر شده و حمایت‌ها از این افراد افزایش داشته است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت تعداد کل مقرری‌بگیران بیمه بیکاری به‌کل بیمه پردازان اجباری را حدود دو درصد اعلام کرد و افزود: علی‌رغم افزایش تعداد و هزینه‌های مقرری‌بگیران بیمه بیکاری با اتخاذ تدابیر راهبردی ازجمله هدایت مقرری‌بگیران به اشتغال مجدد، در منابع بیمه بیکاری صرفه‌جویی حاصل‌شده است.

یاوری همچنین به تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها اشاره کرد و گفت: با تشکیل کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و همچنین کارگاه‌های استانی، مدت‌زمان رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار کاهش‌یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در این کارگاه اظهار داشت: در حال حاضر 875 نفر در استان تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند.

حسن نوری گفت: در شرایط کنونی جامعه که اکثریت متقاضیان کار فاقد مهارت هستند، آموزش مهارت باید بازارمحور و تولیدمحور باشد و مهارت‌آموزی مقرری‌بگیران برای اشتغال مجدد سرلوحه کارمان قرار داشته باشد.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید