اخبار

سفر جناب آقای کریم یاوری به استان چهارمحال و بختیاری در رابطه با کارگاه آموزشی بیمه بیکاری

سفر جناب آقای کریم یاوری به استان چهارمحال و بختیاری در رابطه با کارگاه آموزشی بیمه بیکاری

جناب آقای کریم یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در سفر به استان چهارمحال و بختیاری در رابطه با کلاس آموزشی بیمه بیکاری اعلام کردند:

-وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای صیانت از نیروی کار و کارگران  عزیز، پایداری و حمایت از کارفرمایان، کار آفرینان و سرمایه گذاران رصد، شناسایی و حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی را به طور ویژه در دستور کار دارد.

-مشکلات بنگاههای اقتصادی ابتدا در سطح شهرستان محل استقرار بنگاه و سپس در استان مربوطه و نهایتاً در کشور و در ستاد وزارتخانه مورد بررسی، رسیدگی و حل و فصل و تصمیم گیری قرار می گیرد.

- با تشکیل کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید در استانها به ریاست و مسئولیت استانداران محترم و حضور دستگاهها و ادارات کل مربوطه و نیز کارگروه ملی در سطح کشور سرعت رسیدگی، بررسی و حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی افزایش یافته است.

-کارفرمایان، کارآفرینان و سرمایه گذارانی که بخواهند هر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید، جابجایی کارگاه و ماشین آلات به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید که در راستای سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت صورت  دهند و اصلاح ساختار انجام  دهند کارگران بنگاه اقتصادی آنان در طول مدت زمان تغییر ساختار اقتصادی با مصوبه شورایعالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند.

-مشکلات بنگاههای اقتصادی فقط نقدینگی نیست پاره ای مشکلات"درون کارگاهی" است همانند بالا بودن هزینه های تولید انباشت محصول، نیاز به اصلاح ساختار، اختلاف بین سهامداران و.... و بخشی از مشکلات " برون کارگاهی" است همانند رکود صنعت، تحریمها، واردات بی رویه و قاچاق و مطالبات از سایر سازمانها


 مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:

-حدود دویست و بیست هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند.

-گسترش دامنه پوشش بیمه بیکاری با رویکرد کاهش مدت استفاده از مقرری بیمه بیکاری از طریق هدایت مقرری بگیران به اشتغال مجدد و توانمند سازی آنان با ارائه آموزشهای فنی و
حرفه ای مورد نیاز و ارتقاء مهارت آنان در مشاغل تخصصی پیگیری و دنبال می شود.

-چتر حمایت اجتماعی از کارگران بیکار شده قبلا شاغل گسترده تر شده است و حمایت افزایش پیدا کرده است.

-مقرری بیمه بیکاری به کارگرانیکه بدون میل و اراده بیکار می شوند از روز اول بیکاری قابل پرداخت است.

- ایام مقرری بگیری بیمه بیکاری جزء سابقه بیمه ای قابل قبول برای ایام بازنشستگی کارگران محاسبه می گردد.

-تمام هزینه های درمانی و بیمه ای کارگران مشمول قانون بیمه بیکاری که قبلا شاغل بوده و بدون میل و اراده از کار بیکار شده اند همانند کارگران شاغل تامین و پرداخت و محاسبه  می گردد.

-تمام  هزینه مربوط به اموزشهای مهارتی مقرری بگیران  بیمه بیکاری اعم از باز آموزی و تجدید مهارت و ارتقاء مهارت آنان به عهده صندوق بیمه بیکاری است.

 

نماینده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت:

در سال 1396 طرح  رونق تولید برای  ده هزار از واحد های صنعتی و معدنی کوچک و متوسط اجراء خواهد شد و تسهیلات لازم در اختیار  آنها قرار  خواهد گرفت.

برای پنج هزار واحد صنعتی و معدنی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند تسهیلات اعطا خواهد شد.

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید