اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی در استان قزوین

برگزاری کارگاه آموزشی در استان قزوین

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار: ۲۲۳ هزار کارگر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند

 
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۲۳ هزار نفر از کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده اند از مستمری بیمه بیکاری برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین،جلسه وکارگاه آموزشی بیمه بیکاری بمنظور ایجاد هماهنگی، وحدت رویه و تعامل دستگاه های اجرایی روز پنجشنبه با حضور یاوری مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسعود بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیروس نصیری مدیرکل تامین اجتماعی و جلیلوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین و کارشناسان در محل اداره کار قزوین برگزار شد.
کریم یاوری در این کارگاه بیان کرد: بیمه بیکاری مصوب سال ۶۶ است و تا سال ۸۱ میزان منابع و مصارف از تعادل خوبی برخوردار بود و مشکلی نداشتیم اما از آن پس با افزایش میزان مصرف دچار چالش های جدی شده ایم.
وی اضافه کرد: از سال ۹۳ شرایط کمی بهتر شد و با تشکیل کارگروه تخصصی بین اداره کار، تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای موضوع بیمه بیکار مورد توجه قرار گرفت.
یاوری اظهارداشت: در سال ۹۳ حدود ۲۴۵ ميلیارد تومان، در سال ۹۴ حدود ۲۸۲ میلیارد تومان و سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان افزایش منابع داشتیم که این موفقیت با همکاری همه دستگاههای ذیربط و مدیریت منابع محقق شد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرری بیمه بیکار از روز اول بیکاری قابل پرداخت است.
وی بیان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است آموزش مهارتهای مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را در اولویت قرار دهد و زمینه ارتقاء مهارت آنها را فراهم کند.
یاوری اظهارداشت: هزینه های مربوط به بازآموزی و تجدید و ارتقاء مهارت کارگران تحت پوش بیمه بیکاری از حساب بیمه بیکاری پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: در اصلاح قانون و آیین نامه اجرایی بیمه بیکاری تبصره ماده ۳۰ قانون کار مبنی بر رتکلیف دولت با توجه به اصل ۲۹ قانون اساسی مبنی بر ایجاد صندوق بیمه بیکاری مورد توجه قرار خواهد گرفت.
یاوری یادآورشد: با تشکیل کارگروههای تسهیل و رفع خموانع تولید در استانها و نیز کارگروه ملی تسهیل و در کشور مدت زمان رسیدگی به وضعیت بنگاههای اقتصادی مشکل دار کاهش یافته است.
وی بیان کرد:در نیمه اول امسال ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیکاری برای کسب مهارتهای فن و حرفه ای و بازآموزی مهارت و نیز تجدید مهارت به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند.
مدیرکل حمایت ازمشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری و تعامل میتوان بسیاری از مشکلات حوزه بیمه ای را در کشور حل کرد.

۲۲۳ هزار نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند

 
وی اضافه کرد: در کشور ۲۲۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند که ۵۳ هزار نفر در استان تهران هستند و باید مراقبت کنیم تا هیچ کسی ناحق از این خدمات استفاده نکند.
یاوری اضافه کرد: بیمه بیکاری باید فقط به کسانی تعلق گیرد که واقعا بیکار باشند و اجازه نداریم این هزینه ها را به افراد شاغل دهیم.

وی گفت: وظیفه داریم با صرفه جویی در کارها نسبت به متعادل کردن مصارف و منابع اقدام کنیم و نگذاریم هیچ حقی ضایع شود.
یاوری یادآورشد: در حمایت از مشاغل باید مسئولان با تشکیل کارگروههای تخصصی در شهرستانها نیز پیگیری جدی داشته باشیم تا بررسی امور با سرعت و دقت صورت گیرد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مشکلات بنگاههای اقتصادی فقط مسائل کارگری نیست و برای حل آن نیازمند مشارکت همه دستگاهها هستیم که این کار در کارگروهها قابل دسترسی است.
وی گفت: در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر بیمه شده اصلی در کشور داریم و ۴۳ میلیون نفر مستمری و خدمات درمانی دریافت می کنند که فقط ۳.۵ میلیون نفر از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند که اگر یک ماه حقوق آنها دچار تاخیر شود با بحران مواجه می شویم.

۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاهها داده شد

 
وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاههای اقتصادی پرداخت شد که ۵۹ هزار واحد ثبت نام کردند و ۲۵ هزار واحد به بانکها معرفی شدند.
یاوری تصریح کرد: با توجه به مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بیکار شدن برخی کارگران مرغداری ها آمادگی داریم نسبت به برقراری بیمه بیکاری این افراد اقدام کنیم.

۱۶ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید